Takip Et

Güncel

Ovacık’ta Ayaz ve Nupelda kardeşlere atfen 1’inci Geleneksel Çocuk Festivali gerçekleştirildi

Sınırlı Sorumlu Ovacık 94 Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde faaliyet yürüten Ovacık Behzat Firik Kültür Evi, Ayaz ve Nupelda kardeşlere atfen 1’inci Geleneksel Çocuk Festivali gerçekleştirildi.

Sınırlı Sorumlu Ovacık 94 Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde faaliyet yürüten Ovacık Behzat Firik Kültür Evi, Ayaz ve Nupelda kardeşlere atfen 1’inci Geleneksel Çocuk Festivalini başarıyla gerçekleştirildi. Çocukların ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği çocuk şenliği Ovacık’ta Yeşilyazı (Zeranik) çayırlık alanında kooperatif adına yapılan konuşmayla başladı. Kooperatif adına konuşmada,  kooperatifin gücünü üretici ve kitlelerden aldığını, halktan bağımsız gelişemeyeceğini kooperatif ve kültür evine omuz verilmesi gerekliliğine vurgu yapıldı.

Kooperatif adına yapılan konuşmanın ardından güneş sofrası kurularak kültür evi aileleri ile kahvaltı yapılarak şenliğe başlandı. Festival daha sonra,  geleneksel oyunlar ve Behzat Firik çocuk korosu Grup Weroz’un sahne almasıyla devam etti. Festival, kitap okuma, yüz boyama, uçurtma şenliği ve son olarak çöplerin birlikte toplanması ile son buldu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler