Takip Et

Güncel

Orhan Ayaz: Binamız yok çadır açacağız

Kayyumun belediye binasını sattığını belirten Bismil Belediye Eşbaşkanı Orhan Ayaz, “Belediye binamız yok, çadır açacağız”

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Bismil Belediyesi’ni kazanan belediye eşbaşkanları Orhan Ayaz ve Gülşen Özer, seçimde emeği geçen yurttaşlara teşekkür etmek için halkla bir araya geldi. İlçede bir düğün salonunda yapılan buluşmaya HDP Amed milletvekilleri Saliha Aydeniz ve İmam Taşçıer, DBP Amed İl Eşbaşkanı Garip Kandemir yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldı.

Buluşmada konuşan Bismil Belediye Eşbaşkanı Orhan Ayaz, seçimlerde emeği geçen herkese teşekkür etti. Bismil halkının hiçbir zaman baskılara, zulme ve şiddete boyun eğmediğini dile getiren Ayaz, halka hizmet edeceklerini belirterek, “Onlar Bismil’i yıktı, bizler de birlikte inşa edeceğiz” dedi. 

Binamız yok çadır açacağız

Kayyum tarafından belediye binasının satıldığını belirten Ayaz, “Binamızı satmışlar, talan etmişler. Binamızı da şehrimizi de birlikte inşa edeceğiz. Belediye binamız yok, çadır açacağız” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından davul zurna eşliğinde yurttaşlar halay çekti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler