Takip Et

Güncel

Askeri işgal öncesi Urfa’da çok sayıda kişi gözaltına alındı

İşgal hazırlığı yapılan Kuzey ve Doğu Suriye’ye komşu Urfa’da bu sabah polis operasyonlarına sahne oldu. Aralarında siyasetçiler, sendikacılar ve üniversite öğrencilerinin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı

Urfa kent merkezi ve ilçeleri bu sabah erken saatlerde polisin yaptığı ev baskınlarına sahne oldu. Yapılan baskınlarda aralarında HDP’li siyasetçiler, belediye meclis üyeleri, belediye çalışanları ve sendikacıların da olduğu en az 31 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyonun hangi gerekçe ile yapıldığı konusunda ise henüz bilgi edinilemedi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; gözaltına alınanlar İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, sayının artabileceği belirtiliyor.

Kent merkezinde yapılan ev baskınlarında Eğitim Sen Urfa Şube Eşbaşkanı Leyla Mumin, SES yöneticisi Hikmet Evin, HDP İl Gençlik Meclisi Üyesi Ferit Tamğa ile Songül Arpa, Serhat Oğur, Asil Türk, Necmettin Orak, Talip Bozkaya, Zübeyde Duvar, Tuğba Başkale, Muzaffer Çakmak, Ömer Bozdal ve Özgürcan Altıngül, Sevgi Bültür, Hilvan Belediye Eşbaşkan Adayı Bışar Tuysüz ve Harran Üniversitesi Öğrencisi Onur Atlı gözaltına alındı.

İlçelerde yapılan baskınlarda gözaltına alınan isimler ise şöyle:

Birecik: Belediye Meclis Üyesi Halil Sarıkaya ile kanser hastası olduğu öğrenilen Mahmut Korkmazer isimli yurttaş 

Halfeti: HDP İlçe Eşbaşkanı Abdurahman Çiftçi, Belediye Meclis Üyesi Naime Bayram.

Suruç: HDP üyesi Ahmet Yenilmez, belediye çalışanları Mehmet Tuğalan, Mustafa Gündüzalp ve V.A. ile M.G. adlı yurttaşlar.

Viranşehir:  Belediye Meclis Üyesi Kemal Kudin, Burhan Gören, Fatma Silgir 

Ceylanpınar: Fatma Aslan, Şeyhmus Dağtekin.

Siverek: Mehmet Kültür 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler