Connect with us

Güncel

Ölüm orucundaki Mustafa Koçak’a işkence

Av. Ezgi Çakır, İzmir Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi’ne götürülen ölüm orucundaki Mustafa Koçak’a işkence ve zorla müdahale edildiğini duyurdu

Bir itirafçının beyanlarıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan ve adil yargılanma talebiyle ölüm orucu eylemi yapan Mustafa Koçak’ın geçtiğimiz gün zorla müdahale edilmesinin üzerine bu kez de Şakran Hapishanesi kampüsünden ambulansla kaçırıldığı iddia edilmişti. Mustafa Koçak’ın İzmir Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi’ne götürüldüğü ortaya çıktı.

Halkın Hukuk Bürosu (HHB) sosyal medya hesabından yayınladığı video ile avukatı Ezgi Çakır aracılığıyla ölüm orucundaki Mustafa Koçak’a işkence ve zorla müdahale edildiğini duyurdu.

Av. Ezgi Çakır, Mustafa Koçak ile görüşmesinin ardınlar yaptığı açıklamada, Koçak’ın tuvalete götürülmediğini, altının temizlenmediğini, zorla müdahale sırasında kollarına 8 kelepçe ile serumu dişleriyle söktüğü için başına da kelepçe takıldığını aktardı.

Çakır, Koçak’a zorla müdahale uygulandığı sırada anüsüne cop sokularak sık sık hakaret ve küfürlerle tacizin devam ettiğini duyurdu.

Günün Haberleri

More in Güncel