Takip Et

Güncel

Ölüm orucundaki Karabak ve Yıldırım için ailelerinden basın açıklamasına çağrı!

Kadir Karabak ve Esat Naci Yıldırım’ın aileleri “Direnişlerinin dışarıdaki sesi olacağız” diyerek yarın (17 Ocak Perşembe) İHD İstanbul Şubesi’nde saat 12.00’de yapacakları basın açıklamasına destek ve katılım çağrısı yaptı

Devletin hapishanelere dönük “pilot hapishane” uygulamalarından biri olan Van F Tipi Hapishanesi’nde havalandırmanın tel örgülerle kapatılması ve daha birçok hak ihlallere karşı ölüm orucu direnişini sürdüren tutsakların direnişi 122. gününde sürüyor.

Van F Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan TKP/ML dava tutsağı Kadir Karabak ile MKP  dava tutsağı Esat Naci Yıldırım “Gökyüzünü görmek bizim de hakkımız” diyerek başlattığı direniş bugün 122. günde sürüyor.

Kadir Karabak ve Esat Naci Yıldırım’ın aileleri direnişin 123. günü yani yarın (17 Ocak)  İHD İstanbul Şubesi’nde saat 12.00’de yapacakları basın açıklamasına destek ve katılım çağrısı yaptı. Tutsakların tel örgülerle havalandırmanın kapatılmasına ve insani birçok haklarının gasp edilmesine karşı ölüm orucunun 120’li günleri açtığı ve kritik aşamada bulunduğunu ifade eden aileler, “Onların direnişinin dışarıdaki sesi olacağız” diyerek duyarlı kamuoyundan seslerine ses verme çağrısı yaptı.

Basın açıklaması;

Yer: İHD İstanbul Şubesi

Saat: 12.00

Tarih: 17.01.2018

Adres: Evliya Çelebi Mahallesi, Çukurlu Çeşme Sk. 34433 Beyoğlu/İstanbul,

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler