Connect with us

Güncel

Ölüm orucundaki avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hastaneye kaldırıldı

Adil yargılanma talebiyle ölüm orucunda olan avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hastaneye kaldırıldı. ATK’nin “hapishanede kalmaları uygun değil” raporuna rağmen tahliye edilmeyen Timtik ve Ünsal’ın sağlık durumları hakkında bilgi verilmedi

Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) “hapishanede kalmaları uygun değil” şeklindeki raporuna rağmen tahliye edilmeyen ölüm orucundaki tutuklu avukatlar Ebru Timtik ve Aytaç Ünsal hastaneye kaldırıldı öğrenildi. Silivri Kapalı Cezaevi’ne görüş için giden avukatlara, Timtik ve Ünsal’ın hastaneye kaldırıldığı bilgisi verildi. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Devlet Hastanesi ve Halkalı’da bulunan Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtilen Ünsal ve Timtik’in sağlık durumları hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Timtik ve Ünsal için karar veren İstanbul 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi, tedavilerinin cezaevi idaresi tarafından yapılabileceği yönünde karar vermişti. Verilen bu karar üzerine ölüm orucundaki avukatların zorla hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Günün Haberleri

More in Güncel