Takip Et

Güncel

Öldürüldüğü duyurulan PKK’li Rıza Altun televizyona çıktı

AKP iktidarının 27 Mart’ta, Kandil’e yapılan hava saldırısı ile öldürüldüğünü duyurduğu KCK Yürütme Konseyi üyesi Rıza Altun, Medya Haber TV’ye konuştu. Altun, hakkında öne sürülen haberler için “Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor” dedi

AKP iktidarının 31 Mart yerel seçimlerinden dört gün önce, Kandil’e yapılan hava saldırısı ile öldürüldüğünü ileri sürdüğü KCK Yürütme Konseyi üyesi Rıza Altun dün (10 Mayıs) Medya Haber TV’ye konuştu.

Altun, hakkında öne sürülen haberler için “Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor” dedi ve bunların “özel savaş propagandaları” olduğunu belirtti.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun, hakkında ortaya atılan iddialara ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Soylu “seçim hediyesi” demişti

MİT ve TSK tarafından yürütülen ortak bir operasyonla 21 Mart günü öldürüldüğü ileri sürülen Altun için 27 Mart’ta itibaren başta Tayyip Erdoğan olmak üzere, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AKP’li birçok isimden açıklamalar gelmişti.

Tayyip Erdoğan, 27 Mart’ta katıldığı bir televizyon programında “Şu anda bizim polisimiz, askerimiz, Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te ve Kandil’de bunlara çok ciddi hesaplar sordu. Şu anda tabii lider kadrodan bunlar kayıplar vermeye başladı. Bunları söylemeyeceğim. Mesela şu anda Kuzey Irak’ta önemli sorumlular bitti. Bir tane çok çok önemli liderleri şu anda ağır yaralı. Bunun yanında tabii ölenler var” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’nin Elmadağ mitinginde konuşan Soylu, “Kandil’de Apo’nun bir adamını daha, dördüyle beraber götürdük. Onlara güzel bir seçim hediyesi verdik” demişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan da Altun için sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunmuşlardı.(Sendika63.org)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler