Takip Et

Kent-Ekoloji

‘Okul Boykotu’ öncüsü iklim aktivisti Greta Thunberg’in portresi Kadıköy duvarlarında

İklim değişikliğine dikkat çekmek için “okul boykotu” hareketine öncülük eden 16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg’in portresi Kadıköy’de bir apartmanın duvarına işlendi

İklim krizine dikkat çekmek için “okul boykotu” hareketine öncülük eden ve Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg’in portresi “MURAL Festivali” kapsamında Kadıköy’de bir apartmanın duvarına çizildi.

Thunberg’in portresini Göztepe’deki Mustafa Mazharbey Sokak’ta bulunan binanın duvarına Portekizli mural sanatçıları Mr. Dheo ve Pariz One resmetti. Binanın fotoğrafı “Fridays for Future” hareketinin Türkiye hesabından “Kadıköy sokaklarından Greta Thunberg ve tüm iklim aktivistlerine selam var” mesajıyla paylaşıldı.

İklim değişikliğine dikkat çekmek için bir gün okula gitmeme eylemi düzenleyen Greta Thunberg’e dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den yaşıtları da destek vermişti. Thunberg, ABD’de düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Zirvesi’ne gitmek için uçak kullanmayı reddetmiş ve karbon emisyonlarına dikkat çekerek çevre dostu yelkenliyle Atlas Okyanusu’nu 2 haftada geçerek New York’a ulaşmıştı.(evrensel)

Günün Haberleri

Kent-Ekoloji konulu diğer haberler