Connect with us

Güncel

OHAL Komisyonu: Daha hızlı kararlar vereceğiz

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, daha hızlı kararlar vereceğini belirterek, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın başvurularının incelendiğini bildirdi

Aylar sonra çalışmaya başlayan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu, hızlanacağı bilgisini paylaştı.

Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın haberine göre, komisyon üyeleri, TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyelerine hızlı kararlar alınacağı bilgisini verdi.

OHAL Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu tarafından karşılanan İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ömer Serdar ve üyeler, komisyonun dosyalarının düzenlendiği evrak tasnif odası ile arşiv bölümünü de gezerek bilgi aldı. Komisyona 10 Ocak 2018 itibarıyla gelen başvuru sayısının 104 bin 398, toplamda ihraç sayısının da 108 bin 736 olduğu bilgisi verildi.

Gülmen ve Özakça’nın başvuruları inleniyor

OHAL Komisyonu yetkilileri, 200 personelle çalıştıklarını belirterek, “Fiziki koşullar düzeldi. Artık haftada 1000 dosyayı karara bağlamayı planlıyoruz” dediler. Komisyon yetkilileri, başvurularda haklarında beraat ya da takipsizlik kararı olanların dosyalarının öne çekileceğini vurguladılar. Yetkililer, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamudaki görevlerinden ihraç edildikten sonra açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın başvurularının da şu anda incelenen dosyalar arasında olduğu bilgisini aktardılar.

 

Günün Haberleri

More in Güncel