Takip Et

Güncel

ÖGB tarafından coplanan öğrencilere şimdide soruşturma açıldı

Ankara Üniversitesi’nde katılmak istedikleri bir sempozyuma girişleri yasaklanan ve ÖGB tarafından darp edilen öğrenciler hakkında şimdi de disiplin soruşturması açıldı

Ankara Üniversitesi’nde 19 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen Rektör Erkan İbiş’in de katıldığı “Türkiye’nin Modernleşme Süreci ve Mekteb-i Mülkiye” sempozyumuna katılmak istediği için polis saldırısına uğrayan öğrencilere üniversite yönetimi olaydan yaklaşık iki buçuk ay sonra disiplin soruşturması açtı.

Soruşturma Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ayşe Nur Tekmen imzasıyla 15 öğrenciye gönderilen yazıda, “19 Kasım 2019 tarihinde, saat 09.30 sularında Siyasal Bilgiler Fakültesi Aziz Köklü Konferans Salonu’nda yapılacak sempozyum öncesi yaşanan olaylar nedeniyle hakkınızda ‘Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığınca disiplin soruşturması açılmıştır” denildi.

Ne olmuştu?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde düzenlenen Mekteb-i Mülkiye Sempozyumu’na Rektör Erkan İbiş’in ve Kültür Bakanı Yardımcısı’nın katılımı gerekçe gösterilerek üniversite öğrencilerinin girişi yasaklanmıştı. Sempozyuma girmek isteyen üniversitelilere, Özel Güvenlik Birimleri tarafından copla saldırıldığı görülmüştü.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler