Takip Et

Emek

ODTÜ Mezunlar Derneği’nde çalışan işçiler eylemlerini sonlandırdı

Taleplerinin bir kısmı karşılanan Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunlar Derneği’nde çalışan işçiler iş bırakma eylemini sonlandırdı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mezunları Derneği’nde çalışan Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (Tez-Kop-İş) ve Devrimci Turizm İşçileri Sendikası (Dev Turizm-İş) üyesi işçiler 1 Ekim’de başlattıkları iş bırakma eylemini sonlandırdı.

Ağustos ücretlerinin hala yatmadığını belirten işçiler; tek seferde tüm ücretlerin yatırılması, Temmuz ayından itibaren sözleşmede yer alan zammın uygulanması ve bundan sonraki aylarda ücretlerin düzenli olarak yatırılmasının taahhüt edilmesini talep ediyordu.

Taleplerin bir kısmı kabul edildi

ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, derneğin dar boğazda olduğunu ifade ederek bu durum karşısında işçileri birlikte mücadele etmeye çağırdı. Yönetim Kurulu ayrıca Temmuz ve Ağustos ayı ücretlerini zamlarıyla birlikte ödedi. Bunun üzerine işçiler dün akşam saatlerinde eylemi sonlandılar.

Dernekten işçilere yazı

İşçilerin eylemi sonlandırdığını duyurmasının ardından ODTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu işçilere şöyle bir yazı gönderdi: “Dernek personelimizin ücretlerini zamanında alamamaları nedeniyle, 3 günden bu yana sürdürmekte oldukları iş bırakma eylemi, bulunan geçici çözüm ve personelle yapılan görüşmeler sonucunda, sona ermiştir. Dernek ve Lokal İktisadi İşletmesi faaliyetlerimiz, önceden olduğu gibi devam etmektedir. Derneğimizde uzun süredir yaşanmakta olan finansal sorunların, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sorunların da etkisi ile hızla büyüdüğü bu ortamda, tüm üyelerimizin desteği ile bu sorunların aşılacağına olan inancımız tamdır.”

Eylemi sonlandıran işçilerin tamamı bugün iş başı yaptılar.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler