Connect with us

Güncel

ODAK, Birleşik Haziran Hareketi’nden ayrıldığını duyurdu

ODAK Dergisi, Birleşik Haziran Hareketi’nden “solda alternatif ilişkiler temelinde yeni bir örgütlülük yaratma misyonunu yerine getiremeyeceği düşüncesiyle” ayrıldığını duyurdu

ODAK Dergisi, bugün bir açıklama yayınlayarak, Birleşik Haziran Hareketi’nden ayrıldıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada, “Haziran’ın solda alternatif ilişkiler temelinde yeni bir örgütlülük yaratma misyonunu yerine getiremeyeceği düşüncesine de ulaştık. Bu anlamdaki kaygı ve eleştirilerin Haziran Hareketi kurumlarında yeterince dikkate alınmayışı ve bu tavrın ortaya çıkardığı genel tablo, bizler adına bu kararın alınmasında önemli rol oynamıştır.

Gerek arkadaşlarımızın ayrılığa dönük ortak görüş bildirmesi, gerekse de Haziran Hareketi’nin yaşadığımız sorunlara dair geliştirdiği tutum sonucunda bu kararı alma ihtiyacı hissettik. Kimseye kırgın değiliz.” ifadelerine yer verildi.

Ortak mücadele ısrarımız sürüyor

Açıklamada ayrıca ortak mücadele ısrarından vazgeçmediğini belirten ODAK Dergisi, “Ancak, bu ortak mücadele ihtiyacının günümüzde Haziran Hareketi saflarında yer tutarak karşılanmayacağını düşünüyoruz.

Yukarıda ifade etmeye çalıştığımız nedenlerden ötürü Haziran Hareketi ile olan ilişkimizi sonlandırdığımızı ve solda daha ilkeli ve devrimci birliktelikler için çabamızın artarak devam edeceğini bilgilerinize sunarız. Geriye kalan arkadaşlara başarılar dileriz.” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel