Connect with us

Güncel

Öcalan’ın avukatları bugün açıklama yapılacağını duyurdu

Öcalan’ın avukatları, 22 Mayıs’ta gerçekleşen görüşmeye dair basın açıklaması düzenleyecek.

Asrın Hukuk Bürosundan avukatlar Rezan Sarıca ve Newroz Uysal, 22 Mayıs’ta İmralı Kapalı Cezaevi’nde Öcalan’la görüşmüştü. Görüşmeden, Öcalan’a yönelik tecridin sonlandırılması talebiyle başlayan ve bugün 200. gününe giren açlık grevleri ve 27. günündeki ölüm orucuna dair önemli mesajlar çıkması bekleniyordu.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın avukatlarından beklenen açıklama bugün saat 11.00’de Titanic Downtown Beyoğlu Otel’de yapılacak.

Asrın Hukuk Bürosu’nun Twitter hesabından yapılan paylaşımda bugün yapılacak açıklamanın ardından soru alınmayacağı belirtildi.

Görüşme sonrası yapılan açıklamada “22 Mayıs’ta Müvekkilimiz Sayın Abdullah Öcalan ile gerçekleştirdiğimiz- görüşmede müvekkilimizi açlık grevlerine dair görüşlerini, yine onun isteği üzerine öncelikle grevcilere iletmekte ve onlarla tartışmaktayız. Bu tartışma sonuçlandığında kamuoyunun merakla beklediğini bildiğimiz bu konuda doyurucu bir açıklamayı vakit kaybetmeksizin paylaşacağız” denilmişti.

13.00’te tutuklular ve Leyla Güven’den açıklama

Öcalan’ın avukatlarından sonra saat 13.00’te açlık grevleri ve ölüm orucuna ilişkin tutuklular yazılı bir açıklama yapılacak. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven adına ise Diyarbakır’da açlık grevinde olan HDP’li milletvekilleri tarafından açıklama yapılacak.

Günün Haberleri

More in Güncel