Takip Et

Güncel

Nusaybin’de hayatını kaybeden 9 kişi defnedildi: Sarayın yıkılsın

Nusaybin’de dün yaşanan patlamada yaşamını yitiren 9 kişi bugün sabahın erken saatlerinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Babasını kaybeden bir kadın, “Erdoğan biz senin sarayını mı yıktık ne yaptık Erdoğan!” sözleriyle tepki gösterdi

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı Yeni Turan Mahallesi’nde dün havan mermilerinden kaynaklı yaşanan patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 9’a yükseldi. Hayatını kaybedenlerden Hasan Muhammed, Orhan Doğan, Adnan Doğan, Hüseyin Çakır, Mehmet Şirin Demir ve Ahmet Delen Kışla Mahallesi’nde bulunan Hececa (Hacılar) Mezarlığı’nda defnedildi. Hayatını kaybeden Naif Sincar, Dara Ali ve Aytekin Eroğlu ise sabahın erken saatlerinde Yenişehir Mahallesi’nde bulunan Morris Mezarlığı’nda defnedildi. 

‘Sarayın yıkılsın’

Acının hakim olduğu cenaze törenlerine yüzlerce kişi katıldı. Okunan duaların ardından cenazeler yan yana defnedildi. Ağıtların bir an olsun dinmediği cenaze töreninde babasını kaybeden bir kadın, “Erdoğan biz senin sarayını mı yıktık ne yaptık Erdoğan! Sarayın yıkılsın”  diye tepkisini gösterdi. 

Yakınlarını kaybeden aileler, taziyelerini belediyeye bağlı taziye evinde kabul edecek. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler