Takip Et

Güncel

Nusaybin’de ‘destek alamadık’ diyen 120 CHP’li istifa etti

Nusaybin’de, CHP İl Başkan Yardımcısı Berat Talayhan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda yönetici partilerinden istifa etti

Nusaybin’de, CHP İl Başkan Yardımcısı Berat Talayhan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda yönetici partilerinden istifa etti.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Örgütü yönetiminde yer alan bazı kişiler partilerinden istifa ettiklerini duyurdu. İstifa edenler arasında bulunan CHP Mardin İl Başkan Yardımcısı Berat Talayhan, 120 kişiden oluşan yönetim ve üyelerin tamamının partiden istifa edeceğini iddia etti.

Gerekçe: Teşkilattan destek alamadık

Talayhan şu açıklamada bulundu: “CHP Mardin İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Kardeşim 27’nci Dönem milletvekili adayıydı. Büyük ağabeyim Nusaybin İlçe Başkanıydı. İl Başkan Yardımcısı, milletvekili adayı ve Nusaybin ilçe yönetimi olarak hepimiz CHP’den istifa ediyoruz. Göreve başladığımızdan beri maddi ve manevi durumlardan, hiçbirinden kaçmadık. Ancak il başkanı başta olmak üzere bulunduğumuz duruma dair teşkilattan hiçbir destek alamadık. Bu koşullarda CHP’deki pozisyonumuzdan istifa ediyoruz.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler