Takip Et

Güncel

Nusaybin’de bir hemşirede koronavirüs testi pozitif çıktı

Resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen çok sayıda kişinin karantina altında tutulduğu belirtilen Nusaybin’de, hastanede çalışan bir hemşirenin koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi

Dünya geneline yayılan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının her geçen gün arttığı Türkiye’de yeterli önlem alınmaması tepki çekiyor. Hastanelerdeki sağlık tedbirleri ve koruyucu malzeme eksikliği gündeme gelirken, bazı ilçelerde solunum cihazlarının bulunmadığı belirtiliyor.

Bir hemşirenin testi pozitif çıktı

Onlarca kişinin karantinada olduğu yerlerden biri olan Mardin’in Nusaybin ilçesindeki devlet hastanesinde de tıbbi malzeme eksikliği yaşandığı öğrenildi. İlçede vaka sayısının net bilinmemesine karşın 6 kişinin tedavi altında tutulduğu, hemşire bir kadının da Covid-19 testinin pozitif çıkması sonrası karantinaya alındığı belirtildi.

İlçede aralarında tır şoförlerinin de olduğu yüzlerce insan evlerde karantina altında tutuluyor. Hastanede ise herhangi bir durumda kullanılacak solunum cihazı sayısının sınırlı olduğu belirtildi. Henüz hasta sayısının net olmadığı ilçede halk tedirgin. İlçede bulunan devlet hastanesi girişine triaj çadırı kuruldu. İlçede vaka sayısının önümüzdeki günlerde artma ihtimali olduğunu söyleyen sağlık çalışanları ise halka evden çıkmama ve tedbirlere uyma çağrısında bulundu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler