Takip Et

Güncel

Nihat Hatipoğlu: Hepinizle mahşerde karşılaşacağım

Antep’teki ‘İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından rektör atanan Nihat Hatipoğlu, kendisine yönelik eleştirilere Twitter’dan yanıt verdi

İktidara yakın televizyon kanallarında yaptığı dini programlar için aldığı astronomik ücretler ve ATV’nin Sultanahmet Meydanı’nda düzenlediği canlı yayınlarda halkın sorularına verdiği skandal yanıtlarla tanınan Nihat Hatipoğlu, son olarak ‘sosyal medya günahları’ açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Sosyal medyadaki paylaşım ve beğeniler için herkesi dikkatli olmaya çağıran Hatipoğlu, dinleyicilerine “Harama girmeyin, yanlış haber paylaşmayın, araştırmadan kişi hakkında yorum yapmayın. İftirayı paylaşmış olabilirsiniz” uyarısı yapmıştı.

‘Teyze kızı amca kızı hala kızı dayı kızı hepsi caiz’ demişti

ATV’nin Sultanahmet meydanında düzenlediği programda dinleyicisinden gelen “Amca kızıyla evlenmek caiz midir hocam?” sorusuna, “E ben teyzemin kızıyla evliyim. Benim hanım teyzemin kızı. 35 yıllık evliyim” yanıtı veren Hatipoğlu, “Teyze kızı, amca kızı, hala kızı, dayı kızı hepsi caiz olan evliklerdir. Kuranı kerimde helal olan ve haram olan evlilikler belirtilmiştir. Bu nedenle de teyze, amca, dayı kızıyla evlenmekte hiçbir dini sakınca yoktur. Peygamberimiz kendi öz kızını kime verdi, Ali’ye. Kimdir Hazreti Ali, peygamberin amca oğlu, değil mi? Kendi öz kızını amcasının oğluna vermiştir” sözleriyle tepkilere neden olmuştu.

En son Antep’teki ‘İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Rektörlüğü’ne atanan Nihat Hatipoğlu, kendisine yönelik eleştirilere sosyal medyadan yanıt verdi.

Twitter hesabından paylaştığı mesajla, Hatipoğlu, “Yıllardır aleyhime yazanlar, saldıranlar, hakaret edenler, iftira atıp yalan haberleri yayanlar. Hepinizle mahşerde karşılaşacağım” dedi.

Yıllardır aleyhime yazanlar,saldıranlar, hakaret edenler, iftira atıp yalan haberleri yayanlar.Hepinizle mahşerde karşılaşacağım.Merak etmeyin, hepinize hakkımı helal edeceğim. Peygamberimin, kin ve nefreti yasakladığını duyduğumdan bu yana O’nun huzurunda hak aramaktan vazgeçtim

Hatipoğlu, inanç sömürüsünün ‘pik noktası’ olarak eleştiriliyor

Daha önce de Azerbaycan’dan gönderilen iki çocuğun hayatını kaybettiği yangın görüntülerinde iki cismin yukarı doğru çıktığı iddialarını, ‘çocukların ruhu’ imasında bulunan Hatipoğlu, kamuoyuna, “Çırılçıplak yıkanmak mekruh görülmüştür” diyerek “Banyoda çıplak yıkanmayın” demişti. 

Canlı yayınlarda verdiği bir birinden skandal ‘fetvaların’ ardınadan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Antep’te kurulan ‘İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ Rektörlüğüne atanan Hatipoğlu, bu haberide Twitter’dan duyurmuş, “Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesine Rektör olarak atamam gerçekleşti.Yüce Rabbım ülkemize hayırlı hizmet yapmayı nasip eylesin. Bana bu görevi tevdi eden Cumhurbaşkanımıza, itimadından dolayı teşekkür ederim” demişti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler