Connect with us

Güncel

Nesli tükenen canlılar listesinde olan çizgili sırtlanı işkence ederek katledip fotoğraflarını paylaştılar

Adıyaman’da 4 kişi doğadaki hayvanları nesli tükenme riskine göre sınıflandıran IUCN kırmızı listesinde NT (Yakın tehdit-Neredeyse risk altında) grubunda yer alan çizgili sırtlana köpekleri saldırtıp silahla vurarak katlettiler. Katlettikleri sırtlanın başında fotoğraf çeken kimliği belirsiz kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Adıyaman’da çizgili sırtlana kimliği belirsiz 4 kişi, 2 köpeği saldırttı. Ardından da sırtlanı av tüfeği ile vurup katletti. Öldürdükleri sırtlanla çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaşan 4 kişiyi yakalamak için jandarma araştırma başlattı.

DHA’da yer alan habere göre, Dandırmaz köyü kırsalında dün gece, kimlikleri belirsiz 4 kişi, kırsal alanda gördükleri nesli tükenme tehlikesi altındaki çizgili sırtlana yanlarındaki 2 köpeği saldırttı. Yaralanan hayvana daha sonra da av tüfeği ile ateş ederek öldürdü. Kişiler, bununla da yetinmeyip, öldürdükleri sırtlanla çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaştı.

Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepki gösterdiği vahşetin ardından jandarma ekipleri, 4 kişinin kimliklerini belirleyip yakalanmak için çalışma başlattı.

Çizgili sırtlanlar, doğadaki hayvanları nesli tükenme riskine göre sınıflandıran IUCN kırmızı listesinde NT (Yakın tehdit-Neredeyse risk altında) grubunda yer alıyor.

Günün Haberleri

More in Güncel