Connect with us

İçerden

‘Nefes alıyorsun, serbest bırakılman için bir neden yok’

Kanser hastası tutsak Seyran Demir’e, hapishane idaresi, “Nefes alıyorsun, serbest bırakılman için bir neden yok” dedi

Tarsus C Tipi Hapishanesi’nde kanser hastası tutsak Seyran Demir’in kamuoyunda oluşan baskıların ardından tedavisi yapılmaya başlandı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nın haberine göre, hakkında çıkan haberler nedeniyle kızının hastaneye kaldırıldığını aktaran anne Cüveyra Demir, cezaevi yönetiminin hastaneden getirilen kızının “Nefes alıp veriyorsun, yürüyorsun, haber de yaptırıyorsun… Durumun iyi, çıkman için herhangi bir sebep yok” diyerek alay ettiklerini kendisine aktardığını söyledi.

Anne Demir, kızı Seyhan Demir’in telefonda aktardıklarını şöyle anlattı: “Durumumun haber olmasından sonra iki kez beni hastaneye götürdüler. Cezaevi yönetimi bana ‘Elin ayağın tutuyor, düşünebiliyorsun senin serbest bırakılman için bir neden görülmüyor. Sadece ağzında dişlerde kist var. Başka sıkıntın yok’ dedi. Benim lösemi olmamı dikkate bile almıyorlar. Şu anda da gün geçtikçe eriyorum. Hem genel hastalığımdan hem de ağzımda oluşan kistten dolayı yemek yiyemiyorum. Bazen dişimin ağrısından bayılacak duruma geliyorum. Benim gibi birinin bu şartlarda cezaevinde kalması doğru değil ama içeride tutuyorlar.”

 

Günün Haberleri

More in İçerden