Takip Et

Güncel

Nadira’nın şüpheli ölümü hakkındaki dosyaya “gizlilik kararı” getirildi

AKP’li milletvekilinin evinde şüpheli şekilde yaşamını yitiren Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında dosyaya “gizlilik kararı” getirildiği öğrenildi

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan Nadira Kadirova’nın şüpheli ölümüne ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında Nadira ile en son görüşen arkadaşı Leyla Niyazova geçtiğimiz gün tanık olarak dinlenmişti. Leyla ifadesinde Nadira’nın kendisine Şirin Ünal tarafından tacize edildiğini anlattığını kaydederken, savcılık tarafından fuhuş suçlamasına maruz kalmıştı. 

Nadira’nın ağabeyi Muhammed Ali ise, Nadira’nın hayatını kaybetmesinden hemen sonra verdiği demeçte kardeşinin “Herhangi bir sıkıntısı, sorunu yoktu. İlaç kullanacak bir durumu yoktu. Kendini vuracak cesareti yoktu” demişti. Nadira’nın şüpheli ölümü sonrası evde bulunan hiç kimsenin ifadesinin alınmaması ve otopsi işleminin yapılmaması ölümü ile ilgili soru işaretlerini gündeme getirmişti. 

Konuya dair basında yapılan haberler sonrasında Ankara Emniyet Müdürlüğü 26 Eylül’de soruşturmanın devam ettiğini ve geçmiş notlar olduğunu iddia etmişti. Nadira’nın şüpheli ölümü ve soru işaretleri kısa süre içerisinde sosyal medyada da gündem oldu. 

‘Dosyaya gizlilik kararı’

Nadira’nın şüpheli ölümü hakkında yürütülen soruşturma için bilgi edinmek istediğimiz Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi dosyaya gizlilik kararı getirildiğini ve dosyaya müdahil olmadıkları için bir bilgi edinemediklerini aktardı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler