Takip Et

Kültür-Sanat

Muzaffer Oruçoğlu Ankara’da sanatseverlerle buluşuyor

Avustralya’da yaşayan şair, yazar, ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun “Yazarlar ve Yapıtlar” sergisi, kapılarını Ankara Çankaya Belediyesi’nde sanatseverlere açıyor

Avustralya’da yaşayan şair, yazar, ressam Muzaffer Oruçoğlu’nun “Yazarlar ve Yapıtlar” sergisi, Ankara Çankaya Belediyesi’nde 22-30 Ekim tarihleri arasında kapılarını sanatseverlere açıyor.

İnsanlığı ilgilendiren tüm konularla dolu olan zihinsel dünyasını eserlerine yansıtan

Oruçoğlu, hayata geçirdiği tüm eserlerinde insanlığın ortak meselelerine dikkat çekiyor. Oruçoğlu, eserlerinde; cevabını aradığı evrensel soruların kendisine verdiği ilhamdan yola çıkarak hayat verdiği imgeleri ağırlıklı olarak kullanıyor.

“Yazarlar ve Yapıtlar”, Muzaffer Oruçoğlu’nun yaşamı boyunca okuyup sevdiği Türkiye ve dünya yazarları ile bunların yapıtlarından oluşan bir sergi olarak dikkat çekiyor. Sergide ayrıca “Çocuk”, “kadın”, “çırak”, “maden işçisi” ve “aborjin” konulu resimler de katılımcıların beğenisine sunulacak.

Ressamın, çizmeden önce uzun yıllar hayalini kurduğu ve bir yıl içinde tamamladığı resimler, İstanbul’un ardından ikinci kez Ankaralı sanatseverlere sergilenmiş olacak.

Şimdiye kadar toplam 6 ülkede 70’e yakın kişisel resim sergisi ile sanatseverlerle buluşan Oruçoğlu’nun 13’ü roman, 7’si şiir, 2’si masal olmak üzere 30 kitabı yayımlandı.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler