Takip Et

Güncel

Muzaffer İlhan Erdost sonsuzluğa uğurlandı

12 Eylül işkencecilerinin katlettiği kardeşi İlhan Erdost’un adını yaşatmak için adına katan ve Türkiye’de birçok kuşağın sol bilincinin oluşmasına büyük katkılar sağlayan Muzaffer İlhan Erdost, yakınları, sevenleri ve okurları tarafından sonsuzluğa uğurlandı

Sol Yayınları’nın kurucusu ve 12 Eylül darbesi sonrası Mamak Hapishanesi’nde gözaltında dövülerek katledilen Onur Yayınları’nın sahibi İlhan Erdost’un ağabeyi Muzaffer İlhan Erdost, (88) önceki gün tedavi gördüğü Ankara Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Cenaze törenine yakınları, sevenleri, okurları ve çok sayıda kişi katılarak son yolculuğuna uğurlandı.

Karanfillerle bezeli olan Muzaffer İlhan Erdost’un tabutu, cenaze namazının ardından omuzlarda ve alkışlarla defnedileceği gömüte taşındı. Muzaffer İlhan Erdost, 2013 yılında kaybettiği oğlu Barışta Erdost’un yanında bulunan eşi Rana Erdost’un gömütüne toprağa verildi. Gömütü başında Erdost’un anısına saygı duruşunda bulunuldu, gazetemiz yazarı Mustafa Balbay, Remzi İnanç, Mustafa Gazalcı ve Muzaffer İlhan Erdost’un yeğeni Alaz Erdost konuşma yaptı.

Alaz Erdost, amcasının babasına yazdığı şiire atıfta bulunarak şöyle devam etti:

“Ve biz duruyoruz bugün tabutun önünde. Biz ikimiz iki kardeş, ablam ve ben. Yan yana ve omuz omuza. Bize bıraktığınız onurlu soyadıyla başımız dik. Babamızı yatırdığımız Karşıyaka’da tam da istediğin gibi. Gözlerinden öpüyorum amcacığım.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler