Takip Et

Güncel

Mustafa Sarıgül CHP’den istifa etti

Yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkanlığı adaylığı için adı geçen ancak CHP’den olumsuz yanıt aldığı öğrenilen eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün istifa edeceği konuşuluyordu.

İstifa konusu gündeme gelince bu güne kadar “Başka bir yere gitmem söz konusu değil” ve “Genel Merkez’le aramızda bir problem yok” açıklamaları yapan Sarıgül, Twitter’da paylaştığı mesajda bugün saat 12.00’da istifaya ilişki açıklama yapacağını söylemişti.

CHP’nin öz evladına başka ilçeler işaret ediyorlar

Mustafa Sarıgül’ün sosyal medya paylaşımının hemen ardından Kuştepe Sevgi Merkezi’nde düzenlediği toplantıda CHP ile yollarının ayırdığını “Yıllarımı verdiğim, içinde olmaktan onur duyduğum ve hep duyacağım Cumhuriyet Halk Partisi’nden üzülerek istifa ediyorum” sözleriyle duyurdu.

31 Mart’taki yerel seçimde Şişli’den belediye başkan adayı olacağını belirten Sarıgül, “Yıllardır gece gündüz çalışmaktan yorulmayan ben, dört yıldır gece gündüz Şişli’de yerel seçimlere hazırlanan ben, seçimlere sadece ve sadece iki ay kalmasına rağmen yaşadığımız belirsizlikten, beklemekten ve bekletilmekten yoruldum” dedi.

Yol haritasını Şişlililerle birlikte belirleyeceğini söyleyen Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da ‘İstanbul’un ilçe adaylarını bir an önce açıkla’ çağrısı yaptı.

Sarıgül dün Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Kuştepe’den bütün Sevgi Merkezi’ndeki arkadaşlarıma sesleniyorum. Yarın saat tam 12.30’da Sevgi Merkezi’ndeyiz. Yeni Şişli’yi, Şişli’nin geleceğini sizlerle birlikte paylaşacağım” demişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler