Takip Et

Güncel

Mustafa Koçak’ın kardeşi: “Artık her gün ölüm haberi gelecek diye bekliyoruz”

Kız kardeşi Mine Koçak, abisi Mustafa Koçak’ın sağlık durumunun iyi olmadığını; hiçbir doktor kontrolüne girmediğini ve artık her gün ölüm haberi gelecek diye endişelendiklerini aktardı

Mustafa Koçak, adil yargılanma talebiyle Silivri Kapalı Hapishanesi’nde 248 gündür ölüm orucunda. Kız kardeşi Mine Koçak, abisi Mustafa Koçak’ın sağlık durumunun iyi olmadığını; hiçbir doktor kontrolüne girmediğini ve artık her gün ölüm haberi gelecek diye endişelendiklerini aktardı.

Gazete Yolculuk’a konuşan Mine Koçak, abisinin 33 kiloya düştüğünü ve artık yürüyemediğini, konuşamadığını aktardı. Tuvalet ihtiyacını ve kişisel bakımını yalnız başına yapamadığını aktaran Mine Koçak, “Ayaklardan kasıklarına kadar şişme ve uyuşma; sol kulakta tamamen işitme kaybı var. Sağ kulağında da işitme kaybı var.” ifadelerini kullandı.

Abisinin sol kolunda uyuşma ve his kaybı olduğunu aktaran Mine Koçak “Sağ elinde bileğe kadar morarma ve her iki elde deri yırtılmaları ve kanamalar var. Sol kasıktan böbreğine kadar şiddetli ağrılar yaşıyor” bilgilerini verirken “Burnun tamamını kaplayan ve göz başlangıcına kadar devam eden büyük kırmızı bir leke; ağız içinde ve dışında yaralar ve yine ağız dışında şişmeler var” ifadelerini kullandı.

Mine Koçak, abisinin şu ana kadar hiçbir doktor kontrolüne girmediğini ve ailesi olarak sağlığından şüphe duyduklarını aktardı. Koçak, sözlerini, “Artık her gün ölüm haberi gelecek diye bekliyoruz” diyerek sonlandırdı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler