Takip Et

Güncel

Murat Ayraç için cenaze aracı ve taziye evi verilmedi

Antalya’da gözaltına alındıktan sonra İl Emniyet Müdürlüğü’ndeyken intihar ettiği iddia edilen Murat Ayraç için ne cenaze aracı, ne nakil aracı ne de taziye evi verilmedi

Gözaltında intihar ettiği iddia edilen Murat Ayraç, Ceylanpınar’da toprağa verildi. Antalya’dan Urfa’ya getirilen cenaze için nakil aracı verilmedi, Ceylanpınar’da ise cenaze aracı ve taziye yeri verilmezken, Araç polis ablukası altında toprağa verildi.
Antalya’da gözaltına alınan ve Antalya Emniyet Müdürlüğü binasından atlayarak intihar ettiği ileri sürülen 19 yaşındaki Murat Araç’ın cenazesi, Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde sabaha karşı toprağa verildi.
Murat Ayraç için, tüm girişimlere rağmen nakil aracı verilmedi. Ceylanpınar’da ise belediye cenaze aracı ve taziye evi vermedi.
‘Vücudunda darp izleri var’
Cenazeye ilişkin bilgi veren baba Mehmet Araç, çocuğunun özelikle ensesinde morlukların ve darp izlerinin bulunduğunu belirterek, aynı morlukların yüz kısmında mevcut olduğunu söyledi.
Otopsi işlemlerinin ardından cenazeyi gören ağabey İlhan Araç da, yüzünde ve gözünde morlukların olduğunu, vücudunun diğer kısmına ise bakamadığını belirtmişti. Ağabey, kardeşinin kafasında 16 ile 17 dikiş bulunduğunu ve bunun otopsiden kaynaklı mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını bilmediğini ifade etmiş, “Kardeşimin başına ne geldiyse emniyette geldi” ifadelerini kullanmıştı.
Öte yandan, jandarma tarafından aileye darp izinin bulunmadığı bir fotoğraf gönderilerek, “Biz teslim ettiğimizde üzerinde tek bir çizik izi dahi yoktu” diyerek sorumluluğu üstlenmedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler