Connect with us

Güncel

Murat Araç’ın dosyasına gizlilik kararı

15 Aralık 2017’de Antalya’da gözaltına alınan Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulurken “intihar etti” denilen 19 yaşındaki Murat Araç’ın dosyasına gizlilik kararı getirildi

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, ailenin avukatı Hadi Cin, Gazipaşa Savcılığı’nın dosyaya ‘gizlilik kararı’ talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne gönderildiğini ve kısıtlılık kararı getirildiğini öğrendiklerini, söyledi.

Adli Tıp Raporu’nun dışındaki diğer belgeler, kamera kayıtları, fotoğraflar, telsiz görüşmelerinin dosyaya celp edildiğini ancak ‘gizlilik kararı’ndan dolayı ulaşamadıklarını ifade eden avukat Hadi Cin, savcının olayı ihmal boyutuyla değerlendirip davayı da bu temel üzerine açmayı düşündüğünü aktardı.

Dosyaya gizlilik kararının son anda alındığını belirten Cin, “Biz dosyayı görmeye gittiğimiz an dosya Sulh Ceza’ya gönderildi ve gizlilik kararı alındı. Şeffaf olmaktan niye kaçınırsın, neyi saklarsın? Bırak dosyayı görelim. O telaştan sonra ben işin içinde bir bit yeniği olduğunu düşündüm. Savcıların bir dosyada gizlilik kararı verilip, verilmemesi ile ilgili kanaatleri suç meydana geldiğinde ilk verilerle zaten anlaşılır” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel