Takip Et

Güncel

Munzur Üniversitesi öğrencileri rektörü istifaya çağırdı

Munzur Üniversitesi öğrencileri, üniversite kampüsünde bir araya gelerek Gülistan Doku’nun akıbetine ilişkin somut bilgilerin kamuoyuna açıklanması ve yeterli düzeyde arama çalışmalarının başlatılmasını istedi. Öğrenciler üniversitede yaşanan sorunlara kayıtsız kalan Munzur Üniversitesi Rektörü Ubeyde İpek’i istifaya çağırdı

Kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için kampüste eylem yapılarak, sorunlara kayıtsız kalan rektörü istifaya çağırdı. 

MA’da yer alan habere göre; Munzur Üniversitesi öğrencileri, 5 Ocak’tan beri kendisinden haber alınamayan arkadaşları Gülistan Doku için başlattığı eylemler sürdürüyor. Gece saatlerinde yurtlarda protesto gösterileri düzenleyen öğrenciler, üniversite kampüsünde bir araya gelerek Gülistan Doku’nun akıbetine ilişkin somut bilgilerin kamuoyuna açıklanması ve yeterli düzeyde arama çalışmalarının başlatılmasını istedi.  

Rektör: İhmal söz konusu değil

Yüzlerce öğrenci, “Gülistan Doku nerede”, “Dersim uyuma Gülistan’a sahip çık” şeklindeki sloganlar eşliğinde oturma eylem yapmak istedi. Bunun üzerine Rektör Ubeyde İpek, öğrencilerin yanına gelerek, Gülistan Doku’nun arama çalışmalarını titizlikle sürdüğünü, en ufak bir ihmalin söz konusu olmadığını savunarak, öğrencilerin eylemlerini sonlandırmasını istedi. 

‘Rektör istifa’

Bunun üzerine öğrenciler, yaptıkları eylemin yalnızca Gülistan Doku’nun bulunmasına dair olmadığını, üniversite de yaşanan sorunlara karşı da yapıldığını belirterek, bu sorunlara çözüm bulunmasını istedi. Öğrencileri susturmaya çalışan Rektör İpek, öğrencilerin, ismi tacizle gündeme gelen Cem Tekinoğlu’na dikkat çekmeleri üzerine kampüsten ayrıldı. Öğrenciler Rektörü yuhalayarak, “Rektör istifa” sloganlarıyla gönderdi. 

Yaşanan tartışmaların ardından öğrenciler kampüste yürüyüş gerçekleştirdi. Eylem, sloganlar eşliğinde son buldu. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler