Takip Et

Güncel

Munzur Üniversitesi öğrencileri Cem Tekinoğlu’nun görevden alınmasını istedi

Munzur Üniversitesi’nde okuyan kadın öğrenciler, hakkında kadın öğrencilerine yönelik taciz ve tehdit iddiaları bulunan Bilgi İşlem Daire Başkanı Cem Tekinoğlu’nun görevine son verilmesini istedi.

Munzur Üniversitesi’nde eğitim görev kadın öğrenciler, hakkında kadın öğrencileri tehdit yoluyla para karşılığı cinsel ilişkiye zorladığı, taciz ettiği ve şiddete maruz bıraktığı iddiaları bulunan Bilgi İşlem Daire Başkanı Cem Tekinoğlu’nun halen görevde olmasını protesto etti. 

Özgür Genç Kadın, Yeni Demokrat Genç Kadınlar ve Munzur Özgür Öğrenci Derneği tarafından organize edilen protesto eylemine çok sayıda öğrenci katıldı. 

Tekinoğlu’na yönelik tepkilerini taşıdıkları “Tacize taviz yok” ve “Biz kimseye emanet değiliz” dövizleri ile gösteren kadı öğrencileri, “Jin, jiyan, azadî” sloganını attı. 

Arkadaşları adına açıklama yapan üniversite öğrencisi Dilar Aras, ”Kadınlar olarak hayatımızın her alanında tacize, tecavüze ve şiddete maruz bırakılıyoruz. Son dönemlerde artan şiddet, taciz, tecavüz ve katliamlar, ne yazık ki akademilerde azımsanmayacak oranda artış göstermektedir” dedi. 

‘Görevine son verilsin’

Tekinoğlu’nun hakkındaki iddialara rağmen görevden alınmamasına tepki gösteren Aras, “Son zamanlarda üniversiteler taciz, şiddet ve tecavüzlerle anılıyor. Daha önceleri akademilerin başarılarını tartışırken şuan hangi akademide hangi taciz veyahut şiddet olayları yaşanmış cümlelerini kullanmaya başlar olduk” ifadelerini kullandı. 

Aras, Tekinoğlu hakkında kadına yönelik şiddet suçlaması ile açılan davaya da değindi.

Aras, “Cem Tekinoğlu’nun görevde kalmaya devam etmesi biz kadınları tedirgin etmektedir. Tekinoğlu’nun üniversitedeki görevine derhal son verilmesini talep ediyoruz. Üniversitede var olan şiddetin, tacizin boyutunun farkındayız ve buna geçit vermeyeceğiz. Ellerinizi üniversitelerimizden ve bütün yaşam alanlarımızdan çekin. Bu erkek zihniyetin üstesinden kadın dayanışmasıyla geleceğiz” diye konuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler