Takip Et

Makale

Munzur Çevre Derneği’nden ”Kuzey ormanlarının talanına ve inşaat işçilerinin direnişine ses olalım” temalı panel

Munzur Çevre Derneği 21 Ekim Pazar günü İstanbul-Okmeydanı’ında bulunan şubesinde “Kuzey Ormanları’nın talanına ve inşaat işçilerinin direnişine ses olalım” temalı bir panel gerçekleştirecek

Munzur Çevre Derneği 21 Ekim Pazar günü” Kuzey ormanlarının talanına ve inşaat işçilerinin direnişine ses olalım” temalı bir panel düzenleyecek. Panel Okmeydanı’ında bulunan Munzur Çevre Derneğinde gerçekleştirilecek.

Panele ilişkin Munzur Çevre Derneği tarafından bir çağrı yapıldı. Yapılan çağrıda;

”Yaşam alanlarımıza ve insanlığa yönelik saldırılar şekil değiştirerek devam ediyor. Bir taraftan rant projeleri ile yaşam alanlarını yerle bir eden egemenler diğer taraftan bu projeleri emeğini sömürerek yaptırdığı işçilerin insanca yaşama hakkını gasp ediyor, alın terini çalıyor. 3. Havalimanı olarak gündeme gelen ve egemenlerin prestij açısından da “bir hayli önem verdiği” projeye start verildiği günden bugüne Kuzey Ormanları adeta tıraş edilirken, kurulan şantiyede ise onlarca işçi alınmayan güvenlik önlemlerinden kaynaklı katledildi. Binlercesi ise kötü çalışma koşullarında her an geri dönüşü olmayacak hastalıklarla burun buruna çalışmaya devam ediyor. İnşaat işçilerinin kötü çalışma koşullarına karşı başlattığı isyanı aynı zamanda egemenlerin talanına karşı başlatılan bir isyandır.”ifadelerine yer verildi.

MÇD’nin çağrısı ”Buradan doğru 21 Ekim günü “Kuzey Ormanları’nın talanına ve inşaat işçilerinin direnişine ses olalım” şiarıyla ortak mücadele yol ve yöntemlerini tartışacağımız panele tüm doğa dostlarını ve emekçileri çağırıyoruz.” vurgusu ile sona erdi.

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler