Connect with us

Güncel

Münir Özkul ‘Mahmut Hoca’ sloganlarıyla uğurlandı

Önceki gün yaşamını yitiren Münir Özkul’un cenazesinde, kalabalık cami avlusuna sığmazken, halk Özkul’u “Mahmut Hoca” sesleri altında son yolculuğuna uğurladı

Yeşilçam’ın önemli isimlerinden tiyatro ve sinema oyuncusu Münir Özkul içi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlendi.

Önceki gün yaşamını yitiren Münir Özkul için düzenlenen törene, çok sayıda sinema ve tiyatro oyuncusu katıldı.

Münir Özkul’un kızı, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“O, hepimizin babasıydı. O zaman hepimiz bir aileyiz. Ortak payda oluşturma konusunda nasıl önemli biri olduğu hakkında ne söyleyebilirim ki? Siz hepsini benden iyi biliyorsunuz. Güzellikleri çok severdi. Güzel kadınları, sesleri severdi. Öyle ki, solunum cihazı takıldıktan sonra kendi sesini beğenmedi ve sustu. Çöküş süreci böyle hızlandı. Müziği severdi. Cazı çok severdi. Güzel giyinmeyi severdi. İngiliz kumaşlarını severdi. Gerekli gereksiz bildiğim şeylerin çoğunu ondan öğrendim. Bu koltuklarda oturan sizler, şu duyguyu çok iyi bilirsiniz. Oyundan önce perdenin aralığından bakılır. Salon dolu mu değil mi diye. Eminim o da şimdi sizi görüyordur.”

Törenin ardından Özkul’un cenazesi Teşvikiye Camisi’ne götürüldü. Halkın yoğun katılımı nedeniyle, kalabalık cami avlusuna sığmadı. Münir Özkul toprağa verilmek üzere Bakırköy Mezarlığı’na götürülürken, kalabalık “Mahmut Hoca” diyerek tempo tuttu.

 

Günün Haberleri

More in Güncel