Takip Et

Dünya

Moskova’da uçak kaçırma girişimi

Rusya’nın Surgut kentinden Moskova’ya giden bir uçak kaçırılmak istendi. Rusya’dan yapılan açıklamada Afganistan’a kaçırılma girişiminde bulunulan uçağın çıkış noktasına geri döndüğü bildirildi

 Rusya’ya bağlı Surgut kentinden Moskova’ya gitmek üzere havalanan Rus havayolları Aeroflot’a ait SU1515 sefer sayılı uçağın acil bir durum nedeniyle güzergâh değiştirdi. Surgut kentinden Aeroflot’a ait SU1515 sefer sayılı uçak 14:55’te Moskova’ya gitmek üzere havalanmıştı.

Sputnik’in aktarımına göre 69 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu Boeing 737 tipi uçaktaki Pavel Ş. isimli silahlı kişinin güzergâhın değiştirilmesini istediği aktarıldı.

Basında yer alan, uçakta silahlı bir kişinin bulunduğu iddialarının sorulduğu Aeroflot yetkilisi “Biz yorum yapmıyor ve olayla ilgili bilgi almak için Ulusal Terörle Mücadele Komitesi’ne başvurmanızı tavsiye ediyoruz” dedi.

Flight Radar sitesinin aktardığına göre, uçak çıkış limanına geri dönerek iniş yaptı. Aeroflot da uçağın iniş yaptığını doğruladı.RRusya merkezli haber ajansı Interfax, Sibirya’nın Surgut kentinden Moskova’ya doğru yol alan uçağın yönünün, bir kişi tarafından Afganistan’a kaçırılmak istendiğini duyurmuştu. (Kaynk: Sputnik)

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler