Connect with us

Kadın

Morfest, umudu ve dayanışmayı büyütmek için partiye çağırıyor

Kadınlar dayanışmayı ve umudu büyütmek için bugün bütün kadınlara açık olacak Morfest Kadın Partisi’ni düzenleyecek

“Eylemlerde yeşerttiğimiz umudu ve dayanışmayı, bir adım daha ileriye taşımak için; birbirimizin elini bir kez daha tutmak ve birbirimizden aldığımız gücü büyütmek için bir yola çıktık” denilen açıklama da tüm kadınları bugün Kadıköy’de düzenlecek olacak etkinliğe davet etti.

Kadıköy Sahne’ de saat 21:00 de düzenlenecek olan etkinliğe Ritim Kolektif ve Korospular’ın yanı sıra, “Zaman tüneli” ve “Just Dance” gibi isimler  yer alacak.

Bir araya gelme ve amaçlarını açıklayan metnin tamamı şöyle:

Hadi kadınlar, Morfest kadın partisinde topukları piste vurmaya, dayanışmayı büyütmeye!”

İsterse geceleyin ıssızlık içinde olsun,
İsterse sokakta kalabalık içinde olsun,
O hayal havada raks eden bir meşale her dem!

Eylemlerde yeşerttiğimiz umudu ve dayanışmayı, bir adım daha ileriye taşımak için; birbirimizin elini bir kez daha tutmak ve birbirimizden aldığımız gücü büyütmek için bir yola çıkmış, Mor Fest’in ilk adımını birlikte atmıştık…

MorFest’ten ilham aldık, bir hayal kurduk!

MorFest’in ve 2017 yılındaki kadın hareketinin verdiği ilhamla bir hayal kurduk. Erkek egemenliği, aile, din, tek adam baskısına karşı kadınların dayanışmasının kurulması için bir araya gelelim dedik. Bu bir araya geliş 2018 yılında tek bir kadının dahi yalnız hissetmemesini sağlamak, tek başına ya da hep beraber, işyerinde veya evde, gecenin bir yarısında ya da sabahın bir köründe nerede ve ne zaman olursa olsun tüm kadınların kendini güç hissedebileceği bir kadın dayanışmasını kurmak için bir adım.

MorFest Kadın Dayanışma Partisinde yan yana gelelim, dans edelim, şarkılar söyleyelim, gülelim, eğlenelim kendimiz için bir şeyler yapalım… Daha güçlü, daha birlikte olalım.

 

Günün Haberleri

More in Kadın