Takip Et

Kadın

Mor Kadın Mekanı’nın ikincisi Ankara’da açılıyor

Kadın Savunma Ağı tarafından kadın düşmanlığına karşı birlikte olmak, örgütlü olmak, dayanışmak amacıyla kurulan Mor Mekan’ın ikincisi 14 Eylül’de Ankara’da açılıyor

Kadın Savunma Ağı tarafından kurulan Mor Kadın Mekanı’ları yaygınlaşıyor. İlki Kadıköy’de açılan Mor Kadın Mekan’ın ikincisi 14 Eylül’de Ankara’da açılıyor.

Kadın Savunma Ağı “Heyecanlı ve umutluyuz. Sizleri de aramızda görmekten güç kazanırız” diyerek tüm Ankaralı kadınları 14 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da yapılacak olan açılışa davet ediyor.

Mor Kadın Mekanı’na Neden İhtiyaç Var?

Kadınlar neden bir mekana ihtiyaç duydukları sorusunu ise şu cümlelerle yanıtlıyor:

Kadınların yaşamlarının giderek zorlaştığı, erkek egemenliği, aile baskısı, mahalle baskısı, din baskısı, tek adam baskısı derken nefes almamızın zorlaştığı bugünlerde; kendi hayatlarımızın, kendi bedenlerimizin, kendi kararlarımızın ve kendi geleceğimizin sahibi olmak istiyoruz. Kendimizi sevmek, kendimize saygı duymak, kendi sınırlarımızı çizebilmek, kendi özerk varlığımızı savunabilmek istiyoruz. Kendimizi üretken kılacağımız faaliyetler yapmak, düşünmek, konuşmak, tartışmak ve bazen de sadece dinlenmek istiyoruz. Değişen rejimle birlikte hayatlarımızı daha da derinden çevreleyen kadın düşmanlığına karşı birlikte olmak, örgütlü olmak, dayanışmak, birbirimizden güç almak istiyoruz. Hayatı istiyoruz.

Nasıl İletişim Kurabilirsiniz?

Kadın Savunma Ağı ile iletişim kurmak ve Mor Mekan’daki çalışmalara ulaşmak için tıklayınız!

Mor Mekan Ankara: Kızılırmak Sokak No: 5/2 Kızılay

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler