Takip Et

Dünya

Moody’s ve S&P Türkiye’nin kredi notunu düşürdü

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s ve Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s (S&P), Türkiye’nin kredi notunu düşürdü

Kredi Derecelendirme Kuruluşu Moody’s ve Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s (S&P), Türkiye’nin kredi notunu düşürdü. Moody’s kredi notunu  ‘Ba2’den ‘Ba3’e düşürüp ve not görünümünü ‘durağan’dan ‘negatif’e çevirirken, S&P, Türkiye’nin yabancı para cinsinden kredi notunu BB-‘den B+’ya düşürdü. Görünümü ise ‘durağan’ olarak teyit etti.

Moody’s tarafından yapılan açıklamada; Türkiye ‘nin uzun dönem kredi notunun “Ba2″den “Ba3″e düşürüldüğü, görünümünün de “negatife” çevrildiği belirtildi. Açıklamada, Türk yetkililerin yakın dönemde uyumlu ve etkili ekonomik bir plan sunması durumunda kredi notunun denge kazanacağı kaydedildi. Ayrıca, enflasyonda düşüş ve cari açıkta azalma olması durumlarında kredi notunun olumlu etkileneceği ifade edilirken, önemli dış finansman desteğinin, kredi notu için destek verici bir etken olacağının altı çizildi.

S&P’de Türkiye’nin kredi notunu düşürdü

Standard&Poor’s (S&P), Türkiye’nin yabancı para cinsinden kredi notunu düşürdü. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor’s (S&P), Türkiye’nin yabancı para cinsinden kredi notunu BB-‘den B+’ya düşürdü. Görünüm ‘durağan’ olarak teyit edildi.

S&P son olarak Mayıs ayında Türkiye’nin yabancı para cinsinden kredi notunu “BB”den “BB-“ye, yerli para cinsinden notunu “BB+”dan “BB”ye düşürmüştü.

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler