Connect with us

Güncel

MLKP’den Koray Aspir için açıklama: Koray Aspir Yoldaşın Hesabını Faşizmden Soracağız!

MLKP Kürdistan Örgütü, 28 Ağustos 2020 tarihinde Kars’ta yaşamını yitiren MLKP/FESK Karadeniz Kır Gerilla Birliği ve HBDH savaşçısı Koray Aspir’e ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “Koray Aspir yoldaş Erdal’dan aldığı kızıl bayrağı düşmanın kalbine saplayan sayısız neferlerimizden biri oldu” ifadesine yer verildi

MLKP Kürdistan Örgütü, 28 Ağustos 2020 tarihinde Kars’ta yaşamını yitiren MLKP/FESK Karadeniz Kır Gerilla Birliği ve HBDH savaşçısı olan Koray Aspir’e ilişkin açıklama yaptı.

“Kürdistan ve halkların birleşik devrim mücadelesinin şehidi Koray Aspir yoldaş ölümsüzdür” başlıklı açıklamada şunlara vurgu yapıldı;

“Koray Aspir yoldaş gerçek anlamda devrimci değerleri kişiliğinde ve mücadelesinde pratikleştiren, özümseyen ve içselleştiren bir yoldaştı. Kürt halkından, kadınlardan işçi sınıfından ve bütün ezilenlerden yana faşizme, işgalciliğe, sömürgeciliğe, sömürüye ve erkek egemen sisteme karşı sarsılmaz bir inanca ve eylem gücüne sahipti. Yoldaşı tanıyanlar söz ve eylemin cisimleşmiş en sade, en tutarlı, en devrimci, en militan halini tereddütsüzce görürlerdi.

Koray Aspir yoldaş, düşmana karşı sınıf bilincini en doruklara çıkartan ve aynı güçle düşmanın üzerine yürüyen bir gerillaydı. O, düşmandan hesap sormanın silahlı mücadeleden geçtiğinin bilinciyle yönünü Karadeniz’e çevirdi. O, sömürge boyunduruğundaki Kürt halkının özgürlüğünün ve Birleşik Devrimimizin silahlı mücadeleyle başarıya ulaşacağına sarsılmaz bir inançla bağlıydı. Ve bu nedenle Rojava’dan, Bakur Kürdistan’ına, oradan Karadeniz’e elde silah sömürgeci ve işgalci faşist Türk devletine karşı en önde ve büyük bir inançla, bağlılıkla, kararlılıkla savaştı. Sömürgeci faşist Türk devletine karşı sadece Kürdistan’da savaşmanın yetmeyeceğinin de bilincindeydi, savaşın Türkiye’nin her tarafına yayılması gerektiğini biliyordu. Bundan dolayıdır ki partimizin savaşı Karadeniz’e taşıma kararının öncü militanlarından birisi oldu.

Özellikle son dönemlerde gerillaya karşı tekniği kullanarak amacına ulaşacağını sanmaktadır. Şu bilinmelidir ki hakikatin, adaletin, özgürlüğün, eşitliğin mücadelesinin önünde şimdiye kadar hiçbir güç sonuç alamadı. Egemenler, zalimler, diktatörler, zorbalar, bezirganlar, soykırımcılar tarihin her döneminde her türlü tekniği kullandılar ama bütün ezilenlerin özgürlük yürüyüşünü sonlandıramadılar. 

Koray Aspir yoldaş faşist Türk devletinin bütün katliamcı ve soykırımcı politikalarına karşı elde silah dövüşerek özgürlük mücadelesinin kızıl meşalesi oldu.”

Günün Haberleri

More in Güncel