Takip Et

Güncel

MKP: Birleşik mücadelemizin siper yoldaşları Ceren, Aynur, Demhat ve İmran yoldaşlar ölümsüzdür!

Maoist Komünist Parti(MKP), ölümsüzleşen DKP/Birlik MK Üyesi Ceren Güneş, DKP-BÖG MK Üyesi Aynur Ada, DKP-BÖG üyesi İmran Fırtına ve MLKP savaşçısı Demhat Günebakan’ı açıklama yayınlayarak andı.

Maoist Komünist Parti, Rojava işgali sırasında ayrı tarihlerde ölümsüzleşen Ceren GÜNEŞ, Aynur ADA şahsında İmran FIRTINA, Demhat GÜNEBAKAN için yazılı bir açıklama yayımladı. Elimize e-mail yoluyla ulaşan açıklama; “Faşizmin kuşatma ve imha saldırıları, işgali ve demokratik kazanımları gaspı ancak ve ancak omuz omuza birleşik mücadeleyle direnerek ve yüksek düzeyde ağır bedeller pahasına her alanda yürütülecek kararlı mücadeleyle püskürtülebilir. Faşizm, ancak uğruna ölmeyi göze alınan yaşamın inancıyla yok edilebilir.” İfadeleri ile başladı.

MKP, “Dünya devrim tarihi, sınıfsız-sömürüsüz, yaşanılır bir gelecek uğruna bilinçlerini ve yüreklerini ateşe yatıranlarla yazılmış ve yazılmaya da devam etmektedir.” İfadelerini kullandığı açıklamanın devamında, “Bugün, Rojava Kürdistanı’nda, emperyalist-kapitalist haydutların, onların bölgedeki piyonlarından Faşist “T.C” devletinin ve çetelerinin büyük direniş ve bedellerle elde edilen devrimci-demokratik kazanımları yok etme uğruna süren işgal saldırıları karşısında direnenler, bu tarihin birer sıra neferleri olarak bilincimizin en berrak yerine işleniyor. Öncellerinden devraldıkları direniş ve mücadele bayrağını yere düşürmeden, bugün de zulme, baskıya, katliama karşı direnenleri selamlıyor ve Rojava işgaline karşı direniş sürecinde ayrı ayrı tarihlerde ölümsüzleşen Ceren GÜNEŞ, Aynur ADA yoldaşlar şahsında İmran FIRTINA, Demhat GÜNEBAKAN ve tüm ölümsüzlerimizi saygı ile anıyoruz.” denildi

Devrim Mücadelesinin öncü kadınları mücadelemizde yaşayacaklar

Maoist Komünist Parti, son sözü direnenlerin söyleyeceğini dile getirdiği açıklamanın devamında, “Ceren Güneş ve Aynur Ada yoldaşların faşizm ve erk egemen sistem ile mücadelede kadın olarak Partilerindeki önderlik rolleri, öncüleşen kadın olarak barbarlığa, faşizme, işgale karşı en ön cephelerde mevzilenmeleri Kadınların Kurtuluş Mücadelesi açısından ayrı bir önemdedir. Kadınların yaşamın her alanında mücadeleye katılmasının yanında, örgütlü mücadele yaşamının her alanında mücadeleye katılmadan devrim olmayacağı bilincinin örneğidirler. Ceren ve Aynur yoldaşlar, devrim mücadelesinin öncü kadınları, kadroları olarak mücadelemizde yaşayacaklardır” ifadelerine yer verdi.

Faşizme Karşı Birleşik Mücadeleyi Her Alanda Geliştirelim, Büyütelim.

Faşizme karşı ortak mücadele vurgusu yapan Maoist Komünist Parti,  “Birlikte olmalıyız, birlikte mücadele etmeliyiz, her alanda birlikte direnmeliyiz. Haklı, meşru ve ezilen halklardan yana olan mücadelede her kaybımızın yarattığı boşluğu doldurmak, onların mücadelesini kaldığı yerden sürdürmek, onların boşluğunu hissettirmemek bizlere, biz ardıllarına düşer. İşgallere, katliamlara, faşizme karşı mücadelede canfeda duruş sergileyen, kahramanca direnerek ölümsüzleşen Ceren Güneş, Aynur Ada, Demhat Günebakan, İmran Fırtına yoldaşların devrimci miraslarını Sosyalist Halk Savaşı siperlerimizde yaşatacak, geleceğe taşıyacağız. Ceren Güneş, Aynur Ada, Demhat Günebakan, İmran Fırtına Yoldaşlar Ölümsüzdür!” sözleri ile açıklamayı sonlandırdı

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler