Takip Et

Güncel

MHP’li başkan Deniz Gezmiş posterini hazmedemedi:”Seni delik deşik edeceğim”

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi belediye meclis toplantısında, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın 6 Mayıs ölüm yıl dönümü sebebi ile asılan poster kavga yarattı

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi belediye meclis toplantısında, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın 6 Mayıs ölüm yıl dönümü sebebi ile asılan poster kavga yarattı. MHP Muratpaşa İlçe Başkanı Talu Bilgili, CHP’li Meclis Üyesi Özgür Güngör’ü, “Seni delik deşik edeceğim bu da namus sözüm olsun” diyerek tehdit etti.

CHP grubundan Mithat Aras’ın 6 Mayıs 1972’de idam edilen devrimci önderler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın, 6 Mayıs ölüm yıl dönümü sebebi ile ‘3 Fidan’ posterini asması mecliste gerginlik yarattı. MHP’li Talu Bilgili, posterin asılmasına tepki gösterdi.

‘Anarşistlerdir ve katillerdir’

Bilgili, çıkan kavgada kendisine saldırdığı gerekçesi ile CHP’li Özgür Güngör’ü tehdit etti. Bilgili, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için, “Bu kişiler, bu devletin kolluk kuvvetlerine karşı silahlahla mücadele etmiş, hiçbir zaman kahraman olamayacak kişilerdir. Anarşistlerdir ve katillerdir” dedi.

‘Biz ülkü ocaklarıyız, hepsini buraya yığacağım göreceksiniz’

Güvenlik görevlilerinin geç gelmesi sebebi ile daha da büyüyen tartışmada, CHP’li Meclis Üyesi Özgür Güngör ile Talu Bilgili yumruk yumruğa kavga etti. Bilgili, “Buradaki o 2 kişiyi hafızama kaydettim. Biz ülkü ocaklarıyız. Hepsini buraya yığacağım göreceksiniz” dedi. Güngör’e, “Sen meclis üyesi misin? Seni delik deşik edeceğim, bu da benim namus sözüm olsun. Biz ülkücü hareketiz. Gerekeni yapılacak” diyerek tehditler savurdu. Grupların dağılmasının ardından Başkan Vekili Sarı, meclisin 4 Mayıs Cumartesi gününe ertelendiğini söyledi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler