Connect with us

Güncel

Metin Feyzioğlu: Dehşet içindeyim

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu paylaştığı görüntülü mesajda son çıkarlan KHK ile paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığına ilişkin “Bunu derhal geri çekin” dedi

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, paramiliter güçlere yargı dokunulmazlığı veren KHK’ya ‘sivillerin birbirini öldürmesine izin veren yasa’ dedi ve ekledi; “Dehşete düştüm…insanlar birbirinin kafasına sıkacak…”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, paylaştığı görüntülü mesajda, “Akılla savaşın bir sınırı vardır diye düşünürüm. Bir noktada akıllı bağlantıyı yakalayacaklarını umut ederim. Fakat ne yaptıklarını gerçekten anlamıyorum” dedi.

Feyzioğlu: Siz ne yaptığınızın farkında mısınız?

KHK ile OHAL ile ilgisi olmayan 135 yasanın değiştiğini belirten Feyzioğlu cumhurbaşkanı, bakanlar ve başbakana “Meclis’e ne gerek var? 15 Temmuz’da bu millet Meclis’i niye korudu? Kapalı kapılar ardında, saraylarınızda yasa çıkartacaksanız bu millet canıyla neyi korudu?” diye sordu.

TBB başkanı, müdahaleci sivillere cezai dokunulmazlık getiren düzenleme konusunda da “Darbe girişimi ve girişimin devamı niteliğindeki eylemlere kim karar verecek?” diye sordu. Feyzioğlu bu konuda  şunları söyledi: “Siz sivillerin birbirini öldürmesine izin veren ve ‘Öldür hiç bir cezan yok’ diyen maddeyi nasıl çıkarttınız? İnsanlar sokakta birbirinin kafasına sıkacak; siz bunu nasıl önlersiniz? Sizin herhalde istediğiniz bu değil sayın cumhurbaşkanı. Siz yurttaşlarınızın birbirinizi vurmasını teşvik etmiyorsunuz herhalde. Dehşet içindeyim. Bunu derhal geri çekin. Kabile devletlerinde olmaz bu. Siz ne yaptığınızın farkında mısınız? Ne yapmak istiyorsunuz? Bunun altına imzası olanlar ne yapmak istiyorsunuz? Bunu kabul edemeyiz çok tehlikeli bir maddedir.”

 

Günün Haberleri

More in Güncel