Takip Et

Emek

Metal işçilerinin direnişi 8’inci gününde

Eskişehir’de bulunan Zeytinoğlu Grubu’na ait Entil Endüstri, Halpaki Döküm ve Tarkon Makine fabrikalarında çalışan ve yaklaşık 5 aydır alacaklarını alamayan metal işçilerinin başlattığı direniş 8’inci gününde devam ediyor

Eskişehir’de bulunan Zeytinoğlu Grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Halpaki Döküm ve Tarkon Makine fabrikalarında çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin, kıdem tazminatları ve 5 aydır verilmeyen ücretlerinin ödenmesi talebiyle başlattıkları eylemleri sürüyor. 

Ankara’ya yürüyüş gerçekleştirmek isteyen ancak jandarma tarafından yolları kesilen işçiler, Eskişehir kent meydanında bulunan ESPARK önünde 4 Kasım’da nöbet eylemi başlatmıştı. İşçiler, eylemlerini 10 Kasım’da Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Entil fabrikasının önüne taşıdı.

Eylemlerinin 8’inci gününde “Entil, Halpaki ve Tarkon işçileri yalnız değildir”, “Haklarımız için nöbetteyiz” ve “Babalar işsiz çocuklar aç kalmasın fabrikalar kapanmasın hükümet göreve” pankartları açarak eylemlerini sürdüren işçiler, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üye ve yöneticileri tarafından ziyaret edildi. 

8 gündür devam eden nöbete her gün farklı sendikalar, sivil toplum örgütleri ile halk ziyarette bulunuyor. İşçiler kendilerini ziyaret edenleri bilgilendirirken, düzenledikleri forumlarda işçi sorunlarının çözümüne yönelik tartışmalar yürütülüyor.

İşçiler, önümüzdeki süreçte farklı eylemliklere imza atacaklarını belirterek, nöbetin devam edeceğini kaydetti.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler