Takip Et

Güncel

Mersin’deki cinsel istismar olayına yayın yasağı

Mersin’de bir ilköğretim okulunda öğretmen H.T.’nin, 6 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakması olayına ilişkin Mersin Savcılığı tarafından yayın yasağı getirildi

Mersin’de bir ilköğretim okulunda öğretmen H.T.’nin, 6 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakması olayına ilişkin Mersin Savcılığı tarafından yayın yasağı getirildi. 

MA’nın haberine göre: Savcılık kararında, şu ifadelere yer verdi:

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca şüpheli Hasan Hüseyin Tekin’in öğrencileri olan 7 mağdura karşı gerçekleştirmiş olduğu cinsel istismar olayı ile ilgili soruşturma başlatıldığı, bu kapsamda cinsel istismar olayının toplum nezdinde infial yaratacak bir olay olması ve ayrıca herhangi bir müessif bir olayın yaşanmaması amacıyla 5187 sayılı yasanın 3/2 maddesi hükmündeki koşulların oluştuğu anlaşıldığından: Soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı ve soruşturmaya konu olay hakkında her türlü’ yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü  haber, röportaj, eleştiri vb. yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verildi.” 

Ne Olmuştu?

Mersin’in Yenişehir ilçesinde bulunan bir ilköğretim okulunda 2’nci sınıf 6 kız çocuğunun öğretmenleri H.T. tarafından cinsel istismara maruz bırakıldığı ortaya çıktı. Birçok öğrenci velisi, olayı çocuklardan öğrenmeleri sonrası emniyete giderek şikayette bulundu. Şikayet üzerine okul müdürü ve sınıf öğretmeni H. T.  sabah saatlerinde gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın başladığı ve öğretmen ile okul müdürünün ifadelerinin alındığı öğrenildi. Cinsel istismara maruz kalan sınıftaki tüm kız çocuklarının Mersin Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldüğü, erkek çocuklarının ise psikiyatri servisine yönlendirildiği belirtildi. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler