Takip Et

Güncel

Mersin Valisi halk plajını “Millet Bahçesi” için kapattı

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin yapmak istediği halk plajını “Mersin Valisi ‘Millet Bahçesi yapacağız’ diye halka kapattı. Halka ait yerler, alanlar, ormanlar yine halk adına kullanılmalıdır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer’in, sahildeki Deniz Aquapark’ın yerine halka açık plaj yapmak için çalışma başlattığını ancak çalışmanın Valilik engeline takıldığını söyledi. Konuya ilişkin açıklama yapan Antmen, Valiliğin plaj çalışmalarını durdurma yazısı gönderdiğini ve gerekçe olarak da bahsi geçen alana Millet Bahçesi yapılacağının ifade edildiğini aktardı.

Daha önce Mersin’de tarihi Tevfik Sırrı Gür Stadı ve yanındaki Seyfi Alanya Spor Salonu’nun “Millet Bahçesi yapılacak” diye yıkıldığını anımsatan Antmen, “Stadı ve spor salonunu yıktılar ama hala ortada bir şey yok. Tek bir çivi çakılmadı. Bakın yaz ayı geldi. Ve belediyemiz 30 Ağustos’ta açılmak üzere halkımızın tamamının faydalanması için bir halk plajı yapıyor ama valilik buna engel oluyor. Yani Mersin Valisi halk plajını, ‘Millet Bahçesi yapacağız’ diye halka kapattı. Halka ait yerler, alanlar, ormanlar yine halk adına kullanılmalıdır. Bizim belediyelerimiz bunu yapıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Vahap Seçer halkı için çalışıyor ama birileri rant alanları yaratamadığı için rahatsız oluyor anlaşılan. CHP’li belediyeler halk için halkla birlikte çalışmaya ve hizmet etmeye devam edecektir” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler