Connect with us

Emek

Memur-Sen’den Hakem Kurulu’nun açıkladığı zam miktarına eleştiri

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Hakem Kurulu’nun hükümetin 2020 yılı için önerdiği 4+4 ve 2021 yılı için önerdiği 3+3’lük zam teklifini aynen kabul etmesini eleştirerek ‘Hakem bekliyorduk, noter çıktı’ ifadelerini kullandı

Hakem Kurulu’nun hükümetin 2020 yılı için önerdiği 4+4 ve 2021 yılı için önerdiği 3+3’lük zam teklifini aynen kabul etmesi tepkiyle karşılandı.

Hakem Kurulu tarafından açıklanan ve 5.2 milyon memur ve memur emeklisi insanların beklediği zam kararını duyurmasından sonra açıklama yapan Memur-Sen Başkanı Yalçın, yapılan zam miktarını eleştirerek, “Hakem bekliyorduk, noter çıktı.” dedi.

Bugün ise Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın ‘Eyleme gidecek misiniz?’ sorusuna “Bundan sonraki bütün süreçlerde de yapacağım toplantılarla belirlenecektir. Tüm sözleri bugün söylemek zorunda değiliz” cevabını verdi.

Memur- Sen Başkanı Ali Yalçın, hakem heyetinin zam teklifi açıklamasının ardından ilk toplantısını bugün yaptı. Başkan, Yalçın Hakem Kurulu tarafından onaylanan zammı şu şekilde eleştirdi: “Hakem bekliyorduk, noter çıktı.”

Daha sonra gazetecilerin ‘Bundan sonraki süreçte eylem planınız var mı?’ sorusuna ise Yalçın, “Memur- Sen olarak sürece ilişkin bütün boyutları istişare mekanizmalarla kararlaştırarak aldığımız ifade ettim. Bundan sonraki bütün süreçlerde de yapacağı toplantılarla belirlenecektir” ifadelerini kullandı.

‘Tüm sözleri bugün söylemek zorunda değiliz’ diyen Yalçın, “Bundan sonraki bütün süreçler yapacağımız  toplantılarla belirlenecektir. Hakem heyeti ile ilgili süreç sonuçlanmış durumda. Bundan sonra yapacağımız ilk iş teşkilat buluşmalarımızı yaparak teşkilatımızla bir araya gelmek. Bu süreci; hakem heyetinin bu anlamdaki özerkliğini, kamu işvereninin güvenilirliğini bunları doğal olarak teşkilatımızla paylaşacağız.  Dolayısıyla önümüzde yoğun olarak teşkilat toplantıları olacak. Teşkilatımızda Türkiye buluşmaları yapılacak. Bazı sözlerimizi de orada söylemiş olacağız. Biz bu kararı asla kabul etmediğimizi ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Günün Haberleri

More in Emek