Takip Et

Güncel

Meksika’da tutuklular arasında çatışma: 16 kişi yaşamını yitirdi

Meksika’nın Cieneguillas kasabasındaki hapishanede kalan mahkumlar arasında çıkan çatışmalarda en az 16 mahkum hayatını kaybetti

Meksika’nın Cieneguillas kasabasındaki hapishanede kalan mahkumlar arasında çıkan çatışmalarda en az 16 mahkum hayatını kaybetti. Zacatecas eyaletindeki cezaevinde çıkan olaylarda beş mahkum da yaralandı. Yaklaşık 2 buçuk saat süren olaylarda, mahkumların birbirine silah ve bıçaklarla saldırdığı belirtildi.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre kavga salı günü yerel saatle 14:30’da başladı ve ancak 17:00’de kontrol altına alınabildi. Bir mahkum elinde silahıyla yakalanarak gözaltına alındı. Hapishanede yapılan aramada üç silah ve çok sayıda bıçak bulundu.

15 mahkum çatışma sırasında hayatını kaybetti. Bir mahkum da kaldırıldığı hastanede öldü. Ölüm sebepleri silahla vurulma, bıçaklanma ve ağır cisimlerle darbe alma olarak açıklandı. Kavga sırasında hiçbir hapishane görevlisi yara almadı.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Tartışmanın neden başladığı henüz bilinmiyor. Hükümet, kavganın sebebini ve silahların hapishaneye nasıl sokulduğunu öğrenmek için soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler