Connect with us

Güncel

Mehmet Özhaseki: Allah bir sahip gönderdi, o da Erdoğan!

AKP’nin Ankara adayı Mehmet Özhaseki, önceki gün, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Çankaya genişletilmiş ilçe yönetim toplantısına katıldı. Özhaseki’nin Erdoğan için söylediği sözler dikkat çekti.

AKP’nin 31 Mart yerel seçimleri için Ankara adayı olarak belirlediği Mehmet Özhaseki, önceki gün, seçim çalışmaları kapsamında AKP’nin Çankaya Genişletilmiş İlçe Toplantısı’na katıldı. Özhaseki, son günlerde Erdoğan’ın Saray’ında görev yapan kızları ile gündeme yeniden gelen Fazilet Partisi eski milletvekili ve Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı için “Rahmetli Başbakan eli ayağı titreyerek, ‘Bu hanımefendiye haddini bildirin’ diye bağırıyordu. Niye? Laiklik tehlikeye düşüyordu. Şimdi bu benim hakkım değil mi? Meclis’teki hanım kardeşlerimizin yarısının başı açık, yarısının kapalı. Laiklik tehlikeye girdi mi? Cumhuriyet’e bir şey oldu mu? Emin olun kardeşlik, birlik, beraberlik oldu. Bu kötülüklerin üzerinden gelecek kimse yoktu, Allah bir sahip gönderdi o da Recep Tayyip Erdoğan. Allah uzun ömürler versin. İktidarlar iş başına geldiklerinde kim iş başına getirmişse onlara hizmet ederler. Para babaları getirmişse adamın birinci işi o para babalarına hizmet olur, mafyalar getirmişse onlara hizmet olur, basın yayın organları getirmişse onlara hizmet olur. Millet getirmişse millete hizmet olur biz işte bunu yaptık” ifadelerini kullandı.

Özhaseki ayrıca eski Başbakan Adnan Menderes’in Yassıada’da yaşadıklarını anlatırken, “Bu vesayet rejimini Rahmetli Ecevit, Demirel, Özal, Erbakan herkes biliyordu ama bunun canına okuyacak bir yiğit yoktu memlekette. Recep Tayyip Erdoğan geldi, bu askeri vesayet rejimini bitirdi, yerle bir etti” dedi.

 

Günün Haberleri

More in Güncel