Connect with us

Güncel

Mardin’de çatışmalar devam ediyor, Valilik sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde dün akşam başlayan çatışmalar devam ediyor. Mardin Valiliği sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı

Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Konur (Şêbê) Mahallesi ve Bahçelievler (Kaniya Eli) Mezrası ile Derik ilçesine bağlı Çayköy (Şêba Jer) kırsal mahallelerinin arasında kalan Eyndilbê bölgesinde dün akşam 19.30’da sıralarında başlayan çatışmalar devam ediyor. 

MA’da yer alan haberde, Çatışmaların başlamasının ardından Mardin Valiliği, bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Valilik, “5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca; 08 Ağustos 2020 Cumartesi günü saat 21.30’dan itibaren Mazıdağı ilçesi Konur Mahallesi ile Mezralarında ve Derik ilçesi Çayköy Mahallesi, Mezraları ile Kırsal alanlarında ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir” açıklamasında bulundu. 

Yerel kaynaklar, bölgede çatışmalarına devam ettiği, bombardıman ve silah seslerinin geldiğini bildirdi. Helikopter hareketliliğinin de sürdüğü bölgede, halkın hayvanlarını dışarı çıkarmasının da engellendiği belirtildi. 

Ayrıca çatışma sonrası bölgenin kırsal kesimlerinde bulunan üzüm bağlarında çıkan yangın yayılarak devam ediyor.

Günün Haberleri

More in Güncel