Takip Et

Dünya

Maoistlerin PLGA Haftası dolayısıyla alarm verildi

PLGA (Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu) Haftası nedeniyle polis ve istihbarat teşkilatları alarma geçirildi ve olağanüstü güvenlik önlemleri alındı

Odisha’nın Koraput bölgesinde HKP(Maoist) tarafından ilan edilen PLGA (Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu) Haftası nedeniyle polis ve istihbarat teşkilatları alarma geçirildi ve olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

CRPF, BSF, DVF ve SOG personeli ilçenin Pottangi, Narayanpatna, Bandhugaon, Lamtaput ve Baipariguda bölgeleri gibi hassas yerlerinde konuşlandırıldı. Benzer şekilde, istihbarat birimleri, yasayı ve düzeni bozmayı amaçlayan herhangi bir Maocu hareket hakkında önceden bilgi toplamaya önem veriyor. İlçeye çeşitli giriş noktaları yakından takip edilmekte ve araçlar iyice kontrol edilmektedir.

Odisha’da Maoistlerin faaliyet yürüttüğü tüm bölgelerde PLGA Haftası kutlandı. “Kızıl Asiler” mitinglere katıldı ve ölümsüzleşen kadroları için toplantılar düzenlendi, bağış kampanyası yapıldı.

Raporlara göre, Koraput ve Malkangiri’ye giden tüm devlet otobüsleri yetkililer tarafından askıya alındığı için otobüs hizmetlerine sert bir darbe vuruldu.

Kaynak: Özgür Gelecek

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler