Takip Et

Güncel

Mahkeme başkanı tartıştığı avukatı gözaltına aldırttı

Mahkeme başkanı tartıştığı avukatları zorla mahkemeden çıkardıktan sonra gözaltına aldırttı

Silivri’de, Grup Yorum üyelerinin yargılandığı dava da savunma yapan Avukat Ömer Kavili ve avukat Nadide Özdemir, duruşma sırasında hakimin şikayeti ile gözaltına alındı.

Avukatlar boyun eğmeyecek

Gözaltı olayını, ÇHD İstanbul Şube Başkanı Gökmen Yeşil, twitter hesabından şu şekilde duyurdu;

“Grup Yorum duruşması için Silivri’deki yargılamada savunma görevini yapan Av.Ömer Kavili ile derneğimiz üyesi Av.Nadide Özdemir hakimin şikayeti üzerine biraz önce gözaltına alındı. Avukatlar boyun eğmeyecek

Grup Yorum duruşması için Silivri’deki yargılamada savunma görevini yapan Av.Ömer Kavili ile derneğimiz üyesi Av.Nadide Özdemir hakimin şikayeti üzerine biraz önce gözaltına alındı.

Avukat Nadide Özdemir ve Ömer Kavili dün Silivri’de bulunan İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Grup Yorum duruşmasına katılım sağladılar. Müdafi olduğu dosyada Kavili ve mahkeme başkanı arasında duruşmanın usulüne ilişkin tartışma çıktı.  Yaşanan tartışma ardından mahkeme başkanı Kavili’nin salondan çıkarılması yönünde karar verdi. Kavili karara tepki gösterince, zorla duruşma salonundan çıkarıldı.

Duruşmaya girmem yasaklandı ve gözaltına alındım

Özdemir’de Kavili’nin zorla duruşma salonundan atılmasını görüntülemek istedi. Bu defa Özdemir’in telefonu mahkeme başkanının talimatı ile alınmak istendi. Duruşma tekrar başlayınca mahkeme başkanı, Özdemir ile Kavili hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kavili, gözaltına alınmalarını Twitter adresinden şu paylaşım ile duyurdu: “Gözaltına alındım. Müvekkilimle görüşmek isteyince duruşmadan dövülerek çıkarılmıştım dün. Şimdi duruşmaya girmem yasaklandı ve gözaltına alındım.”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler