Takip Et

Güncel

Mahir Kılıç: Beni görmezden geliyorlar

CHP’li belediye tarafından işten atılan ve  9 gündür CHP Genel Merkezi’nin önünde oturma eylemi yapan Mahir Kılıç, “Kazanan ben olacağım. Beni bildikleri halde görmezden geliyorlar” dedi

Çalıştığı CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne kadro davası açtığı gerekçesiyle işten çıkarılan 258 işçiden biri olan Mahir Kılıç, İzmir’de başlattığı eylemini CHP Genel Merkezi önüne taşıdı. Kılıç, işine geri dönmek için İzmir’de 184 gün süren açlık grevi eylemine, 24 Haziran seçimleri öncesi İzmir Büyükşehir Belediyesi ile işe dönüş protokolü imzalanması ardından son vermişti.

‘Beni görmezden geliyorlar’

İmzalara rağmen işe geri alınmaması üzerine Kılıç, eylemini CHP Genel Merkezi önüne taşıdı ve 9 gündür oturma eylemi yapıyor. Kılıç, Genel Merkez’den doğru kendisiyle herhangi bir görüşmenin yapılmadığını belirtti. Her sabah saat 11. 00’de eylemini başlatan Kılıç, “Beni bildikleri halde görmezden geliyorlar” dedi.

‘Protokolün üzerinden 85 gün geçti hala işsizim’

Belediye ile imzaladığı protokolün üzerinden 85 gün geçtiğini hatırlatan Kılıç, eylemini “iş, emek, onur” eylemi olarak tanımlıyor. Kılıç, oturma eylemindeki amacını şöyle anlattı: “Siyaset için burada değilim. CHP’yi karalamak gibi bir derdim yok. Yandaş medyaya da malzeme olmak gibi bir derdim yok. Sade ve net taleplerim var. İşimi, ekmeğimi alana kadar burada olmaya devam edeceğim. Çünkü 184 günlük süren açlık grevi direnişimi Karşıyaka Belediyesi’nde iş başı yaptırılacağımız üzere bir protokol imzalanması sonucu son vermiştim. O protokolün üzerinden 85 gün geçmesine rağmen ben hala işsizim.”

‘Flormar direnişçilerini ziyaret edenler benim direnişimi görmezden geliyor’

CHP yetkililerinin kendisiyle temasa geçmemeleri konusunda Kılıç, tepkisini şu şekilde dile getirdi: “Geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Flormar direnişçilerini ziyaret etti. Bu güzel ve olması gereken bir şey. Ama sormazlar mı ‘senin Genel Merkez’inin önünde bir direniş var. Bir işçi direnişi var ve senin belediyene karşı yapılmış bir direniş. Bir kere gitmemişsin gündemine almamışsın’ diye.”

CHP yetkililerinden adım atmalarını beklediğini dile getiren Kılıç, sonuç alıncaya kadar eylemini sürdüreceğini aktardı. Kılıç, “Buradayım, burada olmaya devam edeceğim. Çünkü ben halkım, haklıyım, kazanan da ben olacağım. Çocuklarımın  geleceğini tekrar geri almak adına buradayım” dedi.(MA)

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler