Takip Et

Güncel

Maçoğlu ve Dersim Belediyesi ırkçı faşist güruhun hedefinde!

Dersim Belediyesi dün yaptığı açıklamada, ‘Tunceli’ ibaresinin ‘Dersim’ yapılması kararı alındığını duyurmuştu. Açıklamanın hemen ardından, sosyal medyada SMF’li Maçoğlu ve Dersim Belediyesi hedef haline getirildi.

2014 yerel seçimlerinde, Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun kuruluşuna ön ayak olduğu Dersim Demokratik Halk Dayanışması(DDHD) adayı olarak girdiği seçimlerde Ovacık Belediye başkanı seçilmişti.  Devrimci halkçı yerel yönetimler programını, “söz, yetki, karar halka” şiarıyla halk ile birlikte uygulanmış ve program coğrafyada geniş bir kesimin ilgisini çekerek, ilgi odağı olmuştu. 31 Mart seçimleri sürecinde SMF’den aday olan Maçoğlu, Dersim Demokratik Halk Dayanışmasının desteğiyle belediye başkanı seçilmişti.

Dersim’de uygulanan programın bir parçası olarak Dersim’in kültürünün, tarihinin ve inancının korumak ve yaşatmak amacıyla Dersim Belediye’si aldığı bir kararla “Tunceli” tabelasının yerine Dersim tabelasının asılmasına karar verildiği kamuoyuyla paylaşılmıştı.

Alınan kararın akabinde sosyal medyada başlatılan linç kampanyası,  milliyetçi reflekslerle karşılanıp hedefe koyuldu. Vatan Partisi ve birçok ırkçı, gerici güçlerin hedefi olan Maçoğlu ve Dersim Belediye meclisi sosyal medyada hedef gösterildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler