Takip Et

Dünya

Londra’da, yükselen faşist harekete karşı yürüyüş düzenlendi

İngilter’nin başkenti Londra’da ”faşistlere karşı çık, Demokratik Football League Aliance) DFLA’ya karşı Mücadele Platformunun düzenlediği bir yürüyüş gerçekleştirildi

İngiltere’nin başkenti Londra’da “Faşistlere Karşı Çık, Demokratik  Football League Aliance) DFLA’ya Karşı Mücadele platformunun düzenlediği bir yürüyüş  düzenlendi. Sendikalar, sol örgütler, insan haklar örgütlerinin ve çeşitli etnik kurumların oluşturduğu platform, İngiltere’de yükselen faşist harekete karşı mücadele yürütmektedir. İngiliz Parlamentosu önünde başlayan yürüyüş boyunca atılan faşizme karşı  sloganlarla faşist hareket lanetlenirken, yabancı düşmanlığı kınandı.

Türkiye-Kuzey Kürdistan’lı  devrimci, demokratik kurumların desteklediği yürüyüş başbakanlık önü olan 10 Downing Street yakınında sona erdi. Bitiş noktasında çeşitli kurumlar, sendikalar ve etnik gurup temsilcileri birer konuşma yaptılar. Polisin yoğun ablukası altında yapılan yürüyüşün bitiş yakınlarında bir gurup faşist toplanarak karşı sloganlar attı.

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler